Kampania Przemoc Rówieśnicza 2025
2025-03-28
W dniu 28.03.2025 r. w Szkole Podstawowej w Jaworsku odbyło się pierwsze spotkanie dotyczące przemocy rówieśniczej w ramach kampanii przygotowanej przez Przewodniczącą Zespołu Interdyscyplinarny ds. Przeciwdziałania Przemocy Domowej w Gminie Dębno Ewelinę Sambor, Z-cę Przewodniczącej Panią Wioletę Dmytrowską oraz Dzielnicowych Komendy Powiatowej Policji w Brzesku tj. sierż. szt. Kinga Kubowicz-Longa, asp.szt. Marek Świder, st. sierż. Kamil Szpil .
Celem kampanii jest edukowanie uczniów na temat przemocy rówieśniczej, doznających przemocy lub będącymi świadkami przemocy, ochrona uczniów przed przemocą rówieśniczą i cyberprzemocą, oraz informowanie o sposobach reagowania na przemoc rówieśniczą. Ponadto młodzież dowiedziała się jakie kary grożą za zachowania niezgodne z prawem a także za podżeganie do takich zachowań. Ważnym przekazem jest promowanie dbania o dobre relacje, rozwiązywania konfliktów bez przemocy, podejmowanie mądrych wyborów oraz korzystanie z pomocy osób trzecich. Uczniowie zostali poinformowani o nr telefonu 116 111 dla dzieci, na który młodzież może dzwonić jeśli potrzebuje wsparcia.
Na koniec młodzież szkolna została poinstruowana jak wygląda międzynarodwy znak pomóż mi, aby w sytuacji zagrożenia potrafili wezwać pomoc.
Dziękujemy, że grono pedagogiczne przyjęło nas tak miło, oraz młodzieży za aktywny udział w zajęciach. Mamy nadzieję, że poprzez przybliżenie tematu przemocy rówieśniczej w szkołach podstawowych na terenie Gminy Dębno oraz odczuć osoby dotkniętej taką forma przemocy zdołamy przeciwdziałać temu szerzącemu się zjawisku.










